середа, 18 травня 2022 р.

19 травня - День вишиванки

      Відбулася інформаційна бесіда, у ході якої дізналися про історію вишиванки та українські традиції.


     За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

    Історію виникнення особливої української вишивки пов'язують із Трипільською культурою епохи пізнього неоліту. Трипільці були умілими гончарами, однак вони не лише робили красивий посуд з глини, але також прикрашали його спіральними візерунками. Історики переконані - такі ж символи можна було побачити і на одязі трипільців.

Які події відбувалися в Криму у травні 1944 року?

  У ході інформаційної бесіди дізналися, що 18 травня 1944 року з півострова було відправлено перший ешелон кримських татар. Загалом з Криму було депортовано близько 200 тисяч людей. Згідно з ухвалою Верховної Ради України, день 18 травня оголошений Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.



понеділок, 16 травня 2022 р.

15 травня - Міжнародний день сім'ї

      Сьогодні познайомилися з історією Дня сім'ї. Обговорили актуальне питання "З якими проблемами стикається сучасна сім'я?"

     Найдорожче, що є в житті – це сім’я! Вчора відзначався Міжнародний день сім’ї.  Сім’я завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Ці високі якості закладаються саме в сім’ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім’ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж усього життя долати життєві труднощі і отримувати перемоги.     Сім’я  –  це джерело любові, поваги, взаємодопомоги, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя сім’їце мірило розвитку і прогресу країни.

   Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу на  проблеми сім’ї в різних країнах. Вперше це свято було відзначено 15 травня 1994 року.

     Бережіть сімейний вогник, свої рідних! Нехай у кожній сім’ї будуть щирі  стосунки, мир та злагода. 

     За матеріалами інтернет ресурсу https://library.khntusg.com.ua/novini/15-travnya-mizhnarodniy-den-simi

 


вівторок, 10 травня 2022 р.

Що ми знаємо про Європейський Союз?

      Основна мета створення Європейського Союзу  - організація єдиної платформи для торгового та економічного співробітництва 6 держав без ризику військових дій з боку один одного. Договір про створення ЄС був підписаний вже 12 державами у 1992 році.

     Країни, що входять до ЄС, незалежні, але підкоряються спільним законам, які стосуються освіти, медичного обслуговування, пенсійної, судової та інших систем.

     Зараз до ЄС входять 27 країн: Австралія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Італія, Іспанія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

     Країни – кандидатки до вступу в ЄС: Туреччина, Македонія, Чорногорія, Албанія, Сербія, Україна.

 

понеділок, 9 травня 2022 р.

8 травня - День пам'яті та примирення. 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

      9 травня пройшла година спілкування "8 травня - День пам'яті та примирення. 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні". Дуже активно та гаряче обговорили події сьогодення. Пригадали історію символіки Дня пам'яті. Прослухали історичну довідку щодо проведення парадів перемоги, починаючи з 1945 року. Висловили свої думки щодо відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  



неділя, 8 травня 2022 р.

День матері: історія свята, традиції святкування

      Вперше День матері відсвяткували у США, штат Вірджинія. З такою ініціативою у 1908 році виступила Анна Джервіс з Філадельфії. Дівчина рано втратила матір. У неї виникла ідея один день у році присвячувати вшануванню матерів. З таким проханням Анна писала листи до державних установ та видатних осіб. У 1910 році Анна Джервіс домоглася свого. Штат Вірджинія першим визнав День матері як офіційне свято.

     В Україну День матері прийшов від канадської діаспори. У 1928 році це свято відзначив Союз українок Канади. А вже через рік воно дійшло і до самої України. У Львові редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська стала ініціаторкою святкування Дня матері в Україні. Але у 1939 році радянська влада заборонила це свято. І лише після здобуття Україною незалежності 10 травня 1999 року указом президента в Україні День матері відзначається у другу неділю травня. 

      У багатьох країнах цього дня діти вітають своїх матерів квітами, листівками та подарунками. Сім'я збирається за одним столом. Мамам у цей день зазвичай дають вихідний день і займаються всіма домашніми клопотами самостійно.

      Вшановують у цей день і матерів, які вже покинули цей світ — відвідують могили. У країнах Європи та США прикрашають одяг квітами: червоною гвоздикою, якщо мама жива, та білою – якщо її вже немає.

     На державному рівні нагороджують матерів-героїнь. А також проводять різні заходи, пов'язані з материнством та роллю матері як у житті окремої людини, так і країни в цілому.

   Використано матеріал інтернет ресурсу  https://vn.20minut.ua/Podii/den-materi-2022-istoriya-svyata-ta-yak-yogo-vidznachayut-u-riznih-kray-11602522.html